KOMÁROM Többet Érdemel!


Ezzel a jelmondattal tartotta meg tegnap este az MKP és az Egy Jobb Komáromért Egyesület az első közös eszmecseréjét az érdeklődő polgárok és képviselő-jelöltjei között, Komáromban a Nádor utcán. Az esemény kései meghirdetése ellenére  szép számban jelentek meg érdeklődők.  Elsőként Stubendek László beszélt elképzeléseiről. Őt követte Králik Róbert a médiákat illető felvetése. Ez az a pont amelyben bizony egyetértünk  hiszen aki ismer tudja, hogy régóta hiányolom a kölcsönös kommunikációt. Nincs olyan fórum, amelyen a polgárok elmondhatnák véleményüket vagy épp panaszaikat. Legtöbbjük még azt sem tudja, hogy  ki is az ő választott képviselője. Ezzel végre szakítani kéne. Régóta hiányolom a testületi ülések közvetítését. A városlakók háromnegyedének fogalma sincs az ott zajló eseményekről. Az önkormányzat szócsöveként használt Komáromi Lapok 4-6 havi késéssel közlik a a testület határozatait-jogi, szakszövegként. Néha olyan érzésem van, mintha szándékosan úgy fogalmaznák meg azokat, hogy a lehető legkevesebb ember értse meg, hogy miről is döntöttek. Kedvencem a Nádor város (lakópark) projektjének nyilvános véleményezésére buzdító felhívás volt, amely véleményem szerint, első olvasatra a Nádor utca egy részének felújítására utalt. Nagyon kevesen  néztek utána, hogy a valóságban miről is van szó. Félre értés ne essék, én támogatom ezt a projektet pár módosítással, de sajnos még az érintett területen lakók sem tudnak az évek óta húzódó tervről. Erről árulkodik az is , hogy Kabátfaluról megkerestek, hogy nem tudom-e miért vásárolja fel valaki a telkeket.. Felháborítónak tartom, hogy az érintettek nem tudnak arról, hogy a kertjük végében 400 lakás épül hamarosan. Ez a kommunikáció teljes csődje! A városi tv beszámol minden, az emberek életét közvetlenül kevésbé érintő rendezvényről, de egy teljes városrész megépítéséről nem. Ha már rendezvény , sajnos már évek óta tendencia Komáromban, hogy a rendezvényekről csak utólag és általában siránkozva számolnak be a város által finanszírozott médiumok, kiemelve az alacsony látogatottságot. Ezt meg kell fordítani! Meghívókat, ízelítőket kell közzé tenni és odacsalogatni az embereket. Sajnos ezt a tevékenységet kizárólag csak MI a független és ingyen dolgozók tesszük. Mindazoknak akik azt hiszik, hogy Komárom városában nincsenek rendezvények, ajánlom figyelmébe programajánlónkat amely már egy ideje nagy sikerrel működik hála Lacának, Anynak,Ilcsinek és Kandikának akik közhasznú (ingyenes) tevékenységként működtetik a Komáromportált és a Komárom.org-ot. A programajánló megtekinthető ITT. Ha öt ember, saját pénzéből problémák nélkül tudja üzemeltetni ezt a két portált akkor a város által finanszírozott médiák miért nem???  Talán nem a legjobb emberek vannak JÓ helyen?? Természetesen szükség van mindkét fél szándékára. Az ingyenes reklám sem elég, kell egy reklámozó is. Valaki aki szeretné ha az Ő rendezvényein résztvevők is lennének. Ezt nem igazán látom. A Jókai Filagória átadásán, amely kiemelten fontos helyet kell, hogy elfoglaljon Jókai városának életében melyik média is volt jelen?? A Dunatáj meg én!  Hol volt a Városi tv, a BUMM, a Komáromi Lapok?? Ők nem komáromiak? Nekik nem hír, hogy összefog pár komáromi és saját költségén rendbe tesz egy emlékhelyet ?? Nem kell pártokat emlegetni. Egy eseményről többféle képen is be lehet számolni. De ezt ugye nem egy megrögzött bloggernek kell elmondania a tanult újságíróknak?

Visszatérve eredeti témámhoz, fontosnak tartanám a testületi ülések jövőbeni élő illetve rögzített sugárzását, úgy mint ahogy azt a Dél-Komáromi városi televízió is teszi. Ez egy fontos visszacsatolás illetve egy fórum a képviselőknek arra, hogy bebizonyítsák tényleg a választóik érdekeit képviselik. Először meglepve néztem, amikor az egyik Dél-Komáromi képviselő a testületi ülésen azzal állt fel, hogy Juli néni háza előtt a fa ága nagyon alacsonyat nő és ez zavarja Juli nénit. Erre a  Saxum kft (közterület kezelője), jelen lévő képviselője válaszában ígéretet tett, hogy egy héten belül a fát megmetszik. Ez a valós kommunikáció és képviselet. Nem levelezgetnek a hatósággal, hanem az utcán megszólítják a képviselőt, elmondják panaszukat amelyet azonnal orvosol a képviselő. Ennek ellenkezőjére bizonyíték az a levél amelyet a Nádor utcai kereskedők nevében küldtem a területfejlesztési osztályra azzal, hogy kérjük a Jókai utcai mintára egy drb ingyen használható parkolóhely kijelölését a Szent András templom melletti parkolóban, áru kirakodás céljára. A hivatal válasza 30 napon belül meg is érkezett, amelyben biztosítanak a kért parkolóhely létesítéséről. Ennek lassan HÁROM éve. Ma nem néztem meg, de  biztos vagyok abban, hogy még mindig nincs kihelyezve a tábla.

Kicsit nagyon elkalandoztam, de a címhez hű maradtam: Komárom Többet Érdemel.

Hogy teljes legyen a kép, lássuk Králik Robi videóját egy kis reklám után:

17 hozzaszolas a “KOMÁROM Többet Érdemel!” bejegyzeshez

 1. Robertoo te is tudod, hogy az első benyomás nagyon fontos. Honlapodon nekem két dolgon akadt meg a szemem. Ez a két dolog ellent mond egymásnak.

  A fiatalok jelenlétét hiányolod. A TUKÖR tegnapi rendezvényén ha jól emlékszem három veled egykorú képviselő-jelölt volt jelen. Igazad van abban, hogy ne olyanok akarják megváltani a világot akiknek erre eddig is volt , illetve lett volna lehetőségük! Ez teljesen jogos és helyes felvetés.

  Ha rám hallgatsz egyszerűen csak KOMÁROM megjelölést használod jelöltséged helyeként.

 2. Sajnálom , hogy igy állsz hozzá, de kérdezd meg Zsoltot miért támogat…. Nem kell azonnal elítélni, ha nem Öregkomáromot írok a weblapra, attól még magyar vagyok….

 3. Kiss Rórert – Honlapod szerint a TÜKÖR polgári kezdeményezés támogat…. Kíváncsi lenék mit mondana Feszty Zsolt, ha meglátná hogy “Komárno” képviselője szeretnél lenni..

 4. Komárom többet érdemel tényleg, csak miért nem tettek érte többet azok az emberek akik már lassan 16 éve képviselik városunkat, meg volt rá a lehetőségük, most miért lenne másképp? Lehetőséget kell adni azoknak, akik új színt hoznak városunkba. Hol vannak a fiatalok??? Ha te is így látod akkor klik IDE

 5. Zoli, igen én is olvastam a cikket. Tudod, mindig vannak olyan félresiklott exisztenciák akikben túl erős a megfelelni akarás. Akinek hiányoznak a gyökerei, az mindig a mások elvárásainak akar megfelelni, de közben teljesen elveszíti önmagát. Ők azok akik minden változást nagyon megszenvednek. Az érintett tanárnő sem hitte volna pár hónapja, hogy újsághír lesz belőle és a média (jogosan) meghurcolja, A reakcióiból látszik,, hogy ő nem is igazán érti mi is a gond. Természetesen ez semmit sem változtat a diákok szüleinek felelőtlen döntésén.

  Nekem is van olyan dunaszerdahelyi magyar ismerősöm, aki tanult ebben a szlovák iskolában. Szlovákul rosszul beszél, de németül anyanyelvi szinten és most épp Ausztriában él.

 6. Végre valami ami nem a politikárol szol.Elsosorban Komárom lakosai vagyunk.Szerintem az informácio hiány ami miatt tájékozatlanok az emberek.Itt élunk s nem is tudjuk mi torténik korulottunk.Sok sikert ,erot s kitartást a továbbiakhoz.Tetszik amit csinálnak s ha segíteni tudok nagyon szivesen.Tisztelettel a város iránt s a tettért amit csinálnak.

 7. Szlovákok?? – nem tudom, hogy mit hiányolsz. Ha egy szlovák nyelvű beszámolót, akkor fordulj bátran a helyi szlovák médiákhoz pl. ahojkomárno. Ők jelezték, hogy átvennének írásokat és azokat lefordítanák. Ezidáig ezt nem tették meg. Náluk reklamálj.
  Amennyiben a rendezvény nyelvével van gondod, úgy csak annyit tudok mondani, hogy a Magyar Koalíció pártja rendezvényéről volt szó. Az összes megjelent magyar volt. Természetesen a te jelenléted sem okozott volna problémát. Amennyiben van szlovák érdeklődő, őt is szívesen látják.

 8. El kelle do”nteni,vagy a profit s annak szelleme mozgat mindent,vagy az igazi értékek válnak erénnyé egy profit orientált világban!Mindenképp egy o”nelláto rendszerbenm gondolkodo ember kellene,mely fellendíttené a várost és a ko”rnyéket s biztos,hogy jobb modban és életvitelben lelnék meg othonukat az itt lakok!

 9. A városnak egységben kellene gondolkodni, és a szimbiózist még jobban előre mozdítani!
  Mind kulturális, gazdasági, demográfiai, és minden féle téren!
  Tegnap Feszty Zsolték díszmagyarban részt vettek a képviselő-testület, és Dr. Molnár Attila polgármester beiktatásán, ahol igazi ünnepélyes, barátságos, baráti hangulatban fogadtak mindenkit. Először a rendszerváltás óta, a helyi evangélikus, a református, és a katolikus egyház vezetői is Isten áldását adták a város vezetőkre és munkájukra, utána egy baráti beszélgetés következett, egy igazi ünnep. A város háza ritkán van tele ennyi emberrel. Kivetítőn kellett közvetíteni, mert nem hogy a díszterembe nem fértek be, de még az alsó szint is megtelt… Most már jöhetnek a tettek! Mozgassuk a várost! 😀

 10. Adjon az Isten Neked és a Hozzád hasonló komárominak még sok erőt, kitartást és egészséget, hogy folytatni tudjátok azt a csodálatos munkát, amit eddig is … nélkülözhetetlen az, amit tesztek a városért, ráadásul ingyen, saját erőből, önszorgalomból, fantasztukus lelkesedéssel és tehetséggel! Komárom lelke bennetek él! Amíg működtök, van remény arra, hogy a pusztulóban levő északi városrész végre megtalálja önmagát, és egyesüljon azzal a lelkülettel, amely délen már láthatóan kifejtette hatását … szörnyű ezt mondani, de ez alatt az elmúlt kilencven év alatt, mintha a régi, életerős Komárom szelleme lassan átköltözött volna délre, és helyére valami kaotikus, gyökértelen, idegen, önmagát megfogalmazni képtelen, és a városnak elképzelhetetlen károkat okozó erő foglalta volna el a sajnálatosan megüresedett helyet … ÉBREDJ KOMÁROM! TÖBBET ÉRDEMELSZ!

 11. Komárom többet érdemel. Ez így, kisbetűkkel is elég hangsúlyos, annak kéne lennie. Okosan kellene szeretni ezt a várost. Tisztelettel polgárai felé, alázattal történelmi múltja előtt.

Comments are closed.