
Mivel a jelenlegi jogszabályok értelmében ez nemzetközi járatnak tekintendő, így egyedi díjszabás is alkalmazható lenne.
Jól meghatározott menetrenddel a már problémás járatsűrűség is növelhető lenne a 2.-es busz vonalán. Sajnos míg Északon a tömegközlekedés este 6-kor leáll, délen éjjel 11-kor indul az utolsó busz. Ezt a különbséget is orvosolni lehetne az új járat beindításával.
Már több fórumon felvetettem a járattal kapcolatban a TESCO bevonását. A legtöbb településen vagy ingyenes Tesco-busz vagy a Tesco-t érintő egyéb városi vonalakat finanszírozza a Tesco. A környékünkön Érsekújvárott Tesco finanszírozású több városi vonal /3,5,11/ , amelyet így az utasok ingyen használhatnak. A járatok követési ideje átlagban 30 perc.
Javaslatomat azzal a kritikával illették, hogy a Tesco járatnak nem örülnének a városban letelepedett hipermarketek. Ezt soha sem tudtam megérteni. Az útvonaltervből egyértelműen látszik, hogy a busz érinti a városban megtalálható mindhárom nagy bevásárlóközpontot. Tehát csak a boltok kínálatán, reklámján múlik, hogy a vevők hová is mennek a javasolt busszal bevásárolni.
Javaslatom része még egy újonnan kialakítandó megálló a Lúdpiac téren. Ez szintén nem járna plusz költséggel, mert Szent István lovasszobrának felállítása kapcsán a tér rendezésre kerül és erre már megvan a pénz.
Ha már a megálló szóba került.Több évtizedes kérése Komárom lakóinak, hogy a 2-es busz megálljon a KÓRHÁZ előtt. Ez szintén beépíthető lenne a tervbe, mivel a kórház előtti útszakasz átépítése szintén tervben van.
Ezzel a kiegészítéssel a 23-as vonal része lenne a Stop shop, Aldi, Kaufland, Hypernova, Familly center, Nay, Billa, Lidl-Sk, Tesco, Spar, Lidl-HU és a Peny market is.
Ma 2009 július 9.-én a Bumm híre alapján megpróbál betörni Komárom város közösségi közlekedésébe Paksi úr is. Én egyet értek ezzel, és fontosnak tartom a több szolgáltatós rendszer megvalósítását. Az SAD sajnos úgy érzi az õ helyzete végleges és kizárólagos a közösségi közlekedés terén. Minden javaslatot rendszeresen lesöpörnek az asztalról.
A pénzhiány megoldásaként csak a járatok csökkentést látja. Többször és több helyen írtam már, hogy szerintem ez a legrosszabb megoldás. Miután a legkihasználtabb vonal autóbuszait elterelték a II. lakótelepről , a buszközlekedés egyszerűen eltűnt az ott lakók tudatából. Mivel nem látják a buszokat, így nem is gondolnak arra, hogy esetleg utazzanak rajtuk. Nem tartom meggyőző érvnek azt, hogy jelentős üzemanyag megtakarítás érhető el azzal ha busz 2 X 400 métert nem tesz meg így kihagyva 4 megállót. Hangsúlyozom, ezek a megállók a lakótelep központjában vannak arról nem is beszélve, hogy a lerövidített útvonal elkerül egy iskolát is. Ez szerintem példa nélküli. Nem olyan régen komoly vita folyt az új lakópark felépítéséről, amely szintén ezen a vonalszakaszon épül majd fel. 400 lakásról van szó a Béke és az Építők utcája közti pillanatnyilag még mezőgazdasági területen. Tehát az érintett terület lakossága a közeljövőben nőni fog. Aki régen nem járt arra, tegyen egy sétát a II.-es lakótelepen. Pillanatnyilag ez a város legdinamikusabban megújuló területe.

Szintén létezik terv, illetve már elkezdődött a Vág holtágának rehabilitációja. Itt üdülő, pihenő övezetet szeretnének kialakítani. Még mindenki emlékszik a 80-as évek ott töltött nyaraira. A strand tömve volt. Remélem ezt sikerül ismét megvalósítani. Amennyiben sikerül ,így használható lesz az új buszjárat lakóparki megállója a Holtvág megközelítésére is.
Miután a kórház környéke átépítésre kerül a körforgalom, illetve a LIDL áruház miatt, így az új megálló nem okozhat kirívó többletköltséget. Az érintett két élelmiszer áruház is bizonyá

Összegzés:
Tehát az általam javasolt 23-as busz útvonala a város minden fontosabb pontját érintené. Konkrétan:
STOP SHOP – ALDI – KAUFLAND – SZAKMUNKÁSKÉPZŐ- HYPERNOVA- FAMILY CENTER, NAY – SIRÁLY KOLLÉGIUM, SELYE JÁNOS EGYETEM – HAJÓGYÁR -II.LTP , SZAKMUNKÁSKÉPZÕ ÉS SZAKKÖZÉPISKOLA- 3 -AS POSTA – ÚJ LAKÓPARK, HOLTVÁG – II. LTP, JÓKAI MÓR ÁLLTALÁNOS ISKOLA- I.LTP – TEMETÕ – KÓRHÁZ – JÓKAI SZÍNHÁZ- LIDL sk – BILLA – KOSSUTH TÉR, RENDÕRSÉG- SHOPPING CENTER,GIMNÁZIUM, BELVÁROS- SZENT ISTVÁN TÉR, BELVÁROS – ERZSÉBET SZIGET, FÖLDHIVATAL – TESCO – BUSZ PÁLYAUDVAR, VASÚTÁLLOMÁS – SPAR, DUNA ÁRUHÁZ – POLGÁRMESTERI HIVATAL – TERMÁLFÜRDŐ. 3 KÖZÉPISKOLA – LIDL hu – PENY MARKET.
A komáromi taxik leggyakoribb uticélja a Tesco áruház és a pályaudvar. E két célpont jelentős bevételt indikál ezen társaságoknál. Ez elég bizonyíték a járat gazdaságosságára. Több város vezetése örülne egy ilyen lehetőségnek. Egy vonalon ennyi a finanszírozásba is bevonható vállalkozás kevés városban van. Megkereste a város vezetése bármelyiküket is?? Eddig még sajnos nem. Véleményem szerint kár kihagyni egy ilyen lehetőséget.
Pár észrevétel a Közösségi közlekedéssel kapcsolatban:
Alapvető társadalmi-gazdasági, közlekedéspolitikai érdekek fűződnek tehát ahhoz, hogy mindenkor a lehető legmagasabb színvonalú, megfizethető menetrendszerinti autóbuszos tömegközlekedés álljon az utazóközönség rendelkezésére”
“A városi önkormányzatnak az az érdeke, hogy az általa kiválasztott szolgáltató a város lakosainak minél jobb szolgáltatást nyújtson. A város számára megfelelő, megfizethető anyagi feltételekkel és eszközökkel, az utaztatáshoz értő, udvarias szakember gárdával.
A változtatásra szükség van ahhoz, hogy a helyi önkormányzat teljes egészében maga dönthessen a városi tömegközlekedés ügyében.
A Vértes Volán által működtetett többségében öreg Ikaruszok helyett Unió kompatibilis buszok ( alacsony padlós, kis légszennyezésű motorral ellátott, mozgáskorlátozottak számára használható ) is működtethetők, igény szerinti befogadó képességgel, bizonyítja ezt az is, hogy az alvállalkozó már most is ilyen minőségű autóbuszokkal látja el a feladatát. ”
“Tudni kell azt is, hogy a helyi járatos közlekedés rentábilisan sehol nem közlekedtethető, de nem mindegy mekkora összeggel kell hozzájárulni. ”
“A költségvonzat csökkenthető, amennyiben az utazók biztosak lehetnek abban, hogy utazási feltételeik javulnak, a bekövetkező kisebb menetrendi változtatások az Ő érdekeiket szolgálják, mindenkor számíthatnak a közlekedési eszköz érkezésére, egyre többen térnek át a tömegközlekedésre. (bizonyítja már ma is a Volán statisztikai adata, miszerint egyedül Komáromban nem csökkent, sőt némi többletet is mutat az utazók száma)”
Komáromportál: Tudod itt épp a pénz a gond. Valójában 2 meglévő vonal egyesítéséről lenne szó.Ez nem kéne, hogy többletköltséggel járjon. Az Északi tömegközlekedési vállalat párkányi igazgatója Csepregi úr(rendszeres fórumozó), jónak tartja az ötletet.Mivel a szabályok szerint nemzetközi vonalról lenne szó amelyre 5 éves engedélyt adnak és ezalatt végig üzemeltetni kell a járatot és vonal módosításra sincs lehetőség, nem meri senki vállalni a felelősséget. Ezért vetettem fel a Tesco bevonását a vonal működtetésébe. A tescobusz nem menetrendszerinti közlekedés hanem szerződéses járat és arra más szabályok vonatkoznak.
Ez egy komoly projekt lenne! Felvetem a városvezetésnél …
van erre költségterv, bármi? Mert azért tudni kell, hogy ez nem olcsó mulatság!
Csepregi úrtól megtudtam, hogy a vonal nemzetközisége okozza a legnagyobb gondot, mert ott a licensz minimális ideje 5 év. Pillanatnyilag nincs aki vállalná az öt éves működtetés költségeit.